Our partners

Tech Data Distribution, s.r.o.

Verze pro tiskPDF verze
Tech Data Distribution je distributor výpočetní a komunikační techniky, digitální spotřební elektroniky a software

Tech Data Distribution

Firma Tech Data Distribution, s.r.o. je distributor výpočetní a komunikační techniky, digitální spotřební elektroniky a software. Společnost byla založena v polovině roku 1991 v Praze pod názvem Expert & Partner. V dubnu 1993 se stala součástí celoevropské distribuční sítě Computer 2000, která je od roku 1999 vlastněna americkou distribuční firmou Tech Data Corporation. V distribuční nabídce Tech Data Distribution naleznete produkty nejdůležitějších výrobců ze všech oblastí výpočetní a komunikační techniky, digitální spotřební elektroniky a software. V březnu 2004 proběhla úspěšně integrace společnosti Azlan. Společnost dosáhla v roce 2007 obratu 6,5 mld. Kč.

Logistické centrum v Boru u Tachova

Logistické centrum v Boru u Tachova zásobuje zejména klienty v Německu a v Rakousku. V menší míře posíláme zásilky také do jiných zemí. K obsluze zákazníků Tech Data provozuje po celém světě další desítky logistických center, z nichž to v Boru patří mezi největší, nejdůležitější a nejmodernější. Denně skladuje výrobky v hodnotě několika miliard korun. Významné postavení logistického centra v Boru stvrzuje i fakt, že právě zde sídlí evropský Viceprezident pro Logistiku Manfred Born.

O společnosti Tech Data Corporation

Společnost Tech Data Corporation (NASDAQ GS: TECD), založená v r. 1974, je předním distributorem produktů informačních technologií, s více než 100 000 zákazníky ve více než 100 zemích po celém světě. Obchodní model společnosti umožňuje poskytovatelům řešení, výrobcům a vydavatelům efektivněji prodávat své produkty a podporovat koncové uživatele od malých a středních firem (SMB) až po velké podniky. Společnost se umístila v žebříčku Fortune 500 na 105. místě a dosáhla tržeb ve výši 24,1 mld. USD za poslední fiskální rok, který skončil 31. ledna 2009.